Autorem niniejszej witryny jestem ja, czyli Radek Bach. Mieszkam w Gdańsku, w dzielnicy Przymorze, w "mrówkowcu-falowcu" w przytulnym mieszkanku na parterze.


To ja, w czasie wyścigu drezyn w Gdańsku Wrzeszczu (rok 1999)

A tak wyglądam obecnie - 2006...

a tak wyglądam w wersji South Park :-)

Koleją interesuję się od... ohoho i troszkę, czyli od 15 lat :-). Głównie taborem i srk (sterownie ruchem kolejowym) a także infrastrukturą (tory itp). Od paru lat fotografuję kolej, nie tylko pociągi ale i tabor specjalny, różne prace kolejowe itd.

Poza koleją moją wielką pasją są komputery i Internet (jak widać :-) ).
Zaczęło się standardowo - odwiedzanie stron i przeglądanie zdjęć. Potem przyszła pora na grupy dyskusyjne - na dobre zahaczyłem się na pl.misc.kolej pod nickiem Radek Kolejarz, obecnie zmienionym na R.Bach i tak już zostało. (Grupa powstała w lipcu 1997 roku, mój pierwszy post to 15 kwietnia 1998 roku :) )
Obecnie mam stałe łącze, ale nadmiar innych zajęć powoduje, że aktualizacje instrukcji pojawiają się rzadko (to chyba za mało powiedziane :) )
Drugi powód tego stanu rzeczy to "chętni" internauci - mało kto przysyła cokolwiek do zamieszczenia...

Jako pierwszą stronę stworzyłem elektroniczne E1, tak dla sprawdzenia własnych umiejętności. Wyszło, więc założyłem konto na onet.pl i wrzuciłem tam to "dzieło". Jak się potem okazało - była to pierwsza witryna prezentująca tę instrukcję.
Postanowiłem iść "za ciosem" - następna była instrukcja ruchu R1, (E1 i R1 zostały WKLEPANE ręcznie - wtedy jeszcze nie posiadałem skanera i nie wiedziałem, co to OCR...) potem kolejne...
Wkrótce limit konta się skończył, więc powstało następne itd.
Obecnie, po otrzymaniu "cichego zakątka" na dyskach serwera kolej.pl złożyłem wszystko do kupy. Po wyłączeniu kolej.pl strona lądowała w różnych, mniej lub bardziej szczęśliwych miejscach, aby w końcu spocząć na dyskach wykupionego serwera kolej.krb.com.pl.
Cały czas rozbudowuję stronę, wyszukuję najciekawsze pozycje i zamieszczam je na stronce.

To chyba wszystko, zapraszam do oglądania.

Kontakt do mnie na stronie "Kontakt".